На автосалоні у Женеві покажуть Dacia Spring нового покоління

Компанія Dacia навесні 2024 року автосалоні у Женеві, який перед цим востаннє проходив у 2019 році, офіційно представить електромобіль Dacia Spring нового покоління. Зараз це один із найдешевших електрокарів у Європі.

Dacia Spring першого покоління з’явився у 2021 році. Його збудували базі електричного кросовера Renault City K-ZE, який випускають у Китаї на заводі компанії Dongfeng. Тобто, фактично, це не нова модель, а доопрацьований City K-ZE.

Спочатку Spring оснащувався електромотором потужністю 45 к.с. і 125 Нм крутного моменту, і літій-іонною батареєю 27,2 кВт.год. Але після оновлення в 2023 він отримав електромотор потужністю близько 60 к.с. та літій-іонну батарею на 30 кВт.год. Якщо спочатку Spring до 100 км/год розганявся за 19,1 секунди, то після оновлення – за 13,7 секунди. Щоправда, після оновлення Spring став більше коштувати.

Але після оновлення у Dacia Spring стало більше обладнання у стандартній комплектації. Так, тепер у нього є фронтальні та бічні подушки безпеки, передні та задні електросклопідйомники, кондиціонер та інформаційно-розважальна система з навігацією.

Dacia Spring – це один із найдешевших електрокарів Старому Континенті. Наприклад, у Німеччині він з огляду на державні стимули коштує від 12 750 євро.

Яким буде Dacia Spring нового покоління? Компанія Dacia його збудує платформі CMF-AEV. У нього буде нова електрична силова установка з новим електромотором та новою літій-іонною батареєю. Це дозволить збільшити запас ходу. Який буде запас ходу у нового Spring – ще не відомо.

У Spring другого покоління дизайн у стилі дизайну всіх нових моделей румунського автовиробника. Напрямок цього дизайну анонсував концепт Dacia Bigster. До речі, базі концепту Bigster компанія Dacia планує у 2025 році випустити на ринок новий великий кросовер. Це буде нова флагманська румунського автовиробника. І це буде найдорожча модель у модельній лінійці Dacia.

У салоні Spring з’явиться сучасна панель приладів. Приблизно така сама, як у Dongfeng EX1 Nano Box (Renault співпрацює з компанією Dongfeng).

Adblock test