За ненадання преваги автомобілям з «мигалками» штрафи підвищать до 2550 гривень

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 11111 «Про внесення змін до статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за ненадання переваги в русі транспортним засобам, які мають це право».

Законопроект передбачає накладення штрафу в розмірі від 100 до 150 мінімумів доходів громадян (1700 грн. – 2550 грн) та позбавлення права керування транспортними засобами строк від 6 місяців до одного року за ненадання переваги в русі. Зараз за таке порушення штраф складає 680 грн.

Штраф можна буде отримати за те, що не поступився дорогою автомобілям, що рухаються з увімкненими спеціальними світловими або звуковими сигнальними пристроями (поліція, спецслужби, інкасатори, швидка і т.д.).

Дію штрафів також планують поширити ненадання переваги маршрутним транспортним засобам, зокрема, що задіяні для перевезення груп дітей, включаючи порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів, а так само порушення правил зупинки, стоянки, що створюють перешкоди дорожньому руху.

Також пропонується ще більш суттєві штрафи за порушення, що спричинили або могли спричинити створення загрози життю та/або здоров’ю людей – в розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів (3400 грн. – 5100 грн) та позбавлення права керування строк від 5 до 10 років.

Adblock test